İkizler Burcunun Özellikleri

ikizlerburcuİkizler burcunun yıldızı Merkür, canlılığın ve zekânın temsilcisi olarak bilinir. Hava grubu burçlarından biri olan İkizler, zekâsının üstünlüğüyle ön plana çıkar. Etrafındakilere yardım etmekten, fedakârlık yapmaktan oldukça haz duyar. Herkes tarafından tanınmak, ünlü olmak, tarihe geçecek denli büyük isim yapmak en büyük arzularından biridir. Yenmesi gereken huylarının başında ise gevezelik gelmektedir. İstikrarlı olmayı ise hayatlarının püf noktalarından biri hâline getirmelidirler.

İkizler burcunun uğurlu günü Çarşamba, uğurlu sayıları ise 3 ve 5’tir. Uğurlu taşları akik ve inci olan İkizler burcu insanlarının, uğurlu renkleri sarı, gri ve mavidir. Uğurlu kokuları gardenya, sümbül ve yasemindir. Modern Batı müziği ve hareketli müziklerden hoşlanır. Akciğer hastalıkları, romatizmal hastalıklar, sinirsel hastalıklar ve solunum yolu hastalıklarına yakalanmamaya dikkat etmelidirler. İkizler burcu, Terazi ve Kova burçlarıyla çok iyi anlaşır. Yengeç, Aslan, Koç ve Boğa da iyi anlaştığı burçlar arasındadır. Başak ve Yay burçlarıyla yıldızı barışmayan İkizler; Akrep, Oğlak ve Balık burçlarına karşı çekimser bir tutum sergiler. Sözel yeteneği kuvvetli olan İkizler burcu insanları; edebiyat, gazetecilik, radyoculuk, avukatlık gibi alanlarda oldukça başarılı olabilirler. Adile Naşit, Bülent Ecevit, Clint Eastwood, Çetin Altan, Erdal İnönü, J. F. Kennedy, Marilyn Monroe ve Schumann bu burcun ünlü isimlerine örnek olarak gösterilebilir.

Zodyak’ın üçüncü burcu olan İkizler’in en bilinen özelliği çift karakterli olmalarıdır. Hızlı düşünmeleri sayesinde çabucak harekete geçerler, üstelik iletişim konusunda da ayrı bir yetenekleri vardır. Sürekli değişen ruh hâlleri karşılarındaki insanları tedirgin eder ve anlaşılmamalarına neden olur. Hayalci ve fazlasıyla iyimser yönleri gerçekle kurguyu ayırt etmelerine engel olmaz.

Karşılarındaki insana güvenmekte çok zorlanırlar ve ilişkilerinde sürekli güven problemi yaşarlar. Güvenleri bir defa zedelendikten sonra da tekrar toparlanması oldukça zordur. Yapmacık insanlardan ve yapmacık ilişkilerden nefret ederler. Yenilikleri kolayca benimser ve bunlara uyum sağlamakta da güçlük çekmezler. Yardımsever oluşları nedeniyle kimi zaman art niyetli insanlar tarafından rahatlıkla kullanılırlar. İkizler burcunun müthiş iletişim yeteneği ikna kabiliyetine de yansımıştır, bu konuda üstün bir başarıları vardır. Spora karşı merakları oldukça kayda değerdir ve sportif alanlarda çok iyidirler. Hareketli mizaçları bu alanda da kendini gösterir; örneğin golf gibi yavaş sporlar onlara sıkıcı gelirken tenis gibi hareketli sporlar ilgilerini çeker. Hayatlarının en belirgin yönlerinden biri de birçok şeyi aynı anda yapabilme becerileridir. Yaşam tarzlarıyla kendilerini ifade ederler. Kararlarını çok çabuk ve sürekli değiştirmeleri çift karakterli olmalarının en büyük işaretidir. Ancak asıl düşüncelerini ve asıl kararlarını hep kendilerine saklarlar, onları keşfetmek ve anlamak oldukça zor, hatta neredeyse imkânsızdır.

İkizler burcu kadınları, yerlerinde duramayan insanlardır. Sürekli bir hareket içinde olmaktan mutluluk duyarlar. Seyahat etmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi severler. Dostluk konusunda çok hassas bir yapıları vardır. Dostları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıkları gibi, karşı taraftan olumsuz tepkiler almaları da onların bu yardım etme isteğine gem vurmaz.

İkizler burcu erkekleri, pratik zekâları ve insan ilişkilerindeki üstün yetenekleriyle ön plana çıkar. Onlar konuşmaya başladıkları zaman, etraflarındaki herkes dikkatini onlara yöneltir. Sürekli değişen bir yapıları olduğu için anlaşılamayan kişi konumuna düşerler. İlgi açlığı yaşarlar ve hep daha fazla ilgi görmeyi isterler. Özgürlüklerine düşkün oldukları için hareketlerinin sınırlandırılmasından nefret ederler ve her zaman kendi istedikleri doğrultusunda hareket etme eğilimi içindedirler. Parasal konularda da çift karakterleri ön plana çıkar, nitekim kimi zaman cömertlikleri savurganlığa varırken kimi zaman da son derece cimri birine dönüşebilirler. Duygusal ilişkilerinde genellikle duygularından ziyade mantıklarıyla hareket ederler, bu da çevreleri tarafından pek hoş karşılanmayarak duygusuzluk olarak nitelendirilir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*