İkizler Kadınının Özellikleri

ikizler-kadini21 Mayıs ile 21 Haziran arasında doğan İkizler burcu kadını, Merkür tarafından yönetilir. Merkür de zekayı ve aklı ifade eder. Onun bu özelliği İkizler kadınına doğrudan yansımıştır. Çelişkileri çok fazladır. Çünkü akıllı ve düşünen bir kadın olarak duygularını da göz ardı edemez. Duyguları ile aklı zaman zaman çatışma içerisine girebilir. Bu da onun zihinsel olarak karmaşık bir yapıya sahip olmasına neden olur. Duygu ve düşünceleri biraz dağınıktır.

Kullandığı giysilerin renkleri ile kendini ifade etmekten hoşlanır. Onun için her bir rengin ayrı bir anlamı vardır. Her bir renk ayrı bir ruh halini temsil eder. Çok çabuk ve sık bir şekilde duygusal değişim yaşar. Şimdi çok üzgünken, bir saat sonra onun eğlenceli şarkılar söylediğini görebilirsiniz. Çünkü kalbi ile beyni çelişebilir.

İkizler kadını hayalperesttir; ama mantığı ile hareket etmeyi iyi bilir. İnanılmaz derecede güçlü bir zekaya sahiptir. Bu noktada hayalleri ile mantığının uyuşması gerekir. Aksi halde duyguları ile aklı karşı karşıya gelebilir. Bu çatışma da onu huzursuz edebilir.

Yenilmeyi hazmedemez. Bunun için girdiği işte azimle mücadele eder. Sonunda amaçladığı noktaya bir şekilde ulaşır. İş hayatında yöneticilikten ziyade görev kadını pozisyonunda yer almak ister. Çünkü sorumluluğunu aldığı işi en iyi şekilde yerine getirir, iş bitiricidir.

İkizler kadını aşk hayatında flörtçüdür. Aynı zamanda sevgiye dayalı, düzenli ve uzun ilişkilerden de hoşlanır. İlişkisinin sağlam bir temele oturmasını ister. İlişkilerinin geleceğini görebilmek ister. Yarını belli olmayan ilişkilerle oyalanmaktan hiç hoşlanmaz. Bunun için de birlikte olduğu kişinin kendisine güven vermesini bekler. Onunla istikrarlı ve uyumlu bir birliktelik yaşarken aynı zamanda geleceğe yönelik uzun vadeli planlar yapar. Sevdiği ve birlikte olduğu kişiyle ilgili hayaller kurar. Onun da kendisi gibi olmasını ister.   Yani kendisi gibi ilişkilerini sahiplenmesini ister. Beklentilerini karşılamayacak bir erkekle uzun vadeli ilişki yaşaması pek mümkün değildir. Ayrıca kendisini kısıtlayan, özgürlüğünü elinden alan, baskıcı bir erkekle de mutlu olamaz.

Özgürlüğüne çok düşkündür. Kaliteli bir yaşam sürmek ister. Hayatının her noktasında lüksü ve konforu arar. Kendini ifade edebileceği ve kariyerini iyi bir şekilde geliştirebileceği işlerde çalışmak ister. İş bitirici özelliği ve çalışkan yapısından dolayı iş bulması çok zor olmayacaktır. Hatta onun bu özellikleri kendisini aranan eleman haline getirecektir.

Zodyak’ın en değişken, en ele avuca sığmayan, asla da büyümeyecek olan çocuğudur. Hakikaten o, küçük ve yaramaz bir çocuk gibidir. Onun yaramazlıkları şirin yaramazlıklardır. Kıpır kıpır ve hareketli bir yapıya sahiptir.

Espritüeldir, çok keyiflidir ve adeta bir renk cümbüşü gibidir. Eğlenmeyi sever, eğlenir ve çevresindeki insanları da eğlendirir. Ancak çok değişken bir yapıya sahiptir ve onun bu yapısını çözmek pek mümkün değildir. Bu değişkenliği onu anlamamıza engel olabilir. Çünkü siz bir konuda daha onu anlamaya çalışırken o başka bir konuya geçmiştir. Oldukça hareketli ve değişkendir. Dolayısıyla onun bu temposuna ayak uydurmak da pek kolay değildir. Güzel konuşur, konuşmasıyla insanları metheder ve göklere çıkarır.Yine konuşmasıyla insanları yerin dibine de sokabilir. Böyle hep uç noktalarda gezinir.

İkizler burcu kadınının en çok kullandığı kelime “sıkılıyorum” sözcüğüdür. Örneğin; bir eğlenceden eve dönerken bile bu kelimeyi kullanabilir. Bu özelliği ile sizi de çileden çıkarabilir. Tıpkı bir çocuk gibidir. Çabuk sıkılır, yenilik arar, değişim ister. O bir çocuk, dünya ise oyun parkıdır. Sürekli eğlence arayışındadır. Aynı zamanda çevresindeki insanlara da heyecanını yansıtır. Yalnız bu tempoya ayak uydurmak her babayiğidin harcı değildir. Bazen durmak ve sabit kalmak istersiniz; ama İkizler burcu ile bunu yapmanız mümkün değildir. Hayatta yeni tecrübeler edinmeniz ve yeni şeyler öğrenmeniz için size olanaklar sunar. Yeniliğe dönük yolun kapısın aralar. Eğer onun hızına ve temposuna ayak uydurabilirseniz iyi bir sevgili olacaktır. Aksi takdirde hem sizi yoracaktır hem de kendisi yorulacaktır.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*