İkizler Burcunun İş Hayatı

isErkeğinin;

İkizler erkeği, yönetici gezegeni Merkür olduğu için zekayı temsil eder. Bundan dolayı bilgisayarla arası çok iyidir. Grafik tasarım ve bilgisayar mühendisliği gibi mesleklerde son derece başarılı olabilir. Ayrıntılara çok dikkat eder, gözünden hiçbir şeyi kaçırmaz. Bu özelliği onun iyi bir araştırmacı, hukukçu, denetçi ve gazeteci olabileceğini gösterir. Hijyen ve sağlık konusunda oldukça titiz, hassas ve kurallara bağlıdır. Yöneticiliğe de uygun bir yapısı olduğu için hastanelerde idari görev alabilir.

İkizler burcu erkeğinin insanlarla diyaloğu iyidir, sosyal ilişkileri son derece güçlüdür ve kendisini çok iyi ifade eder. Dolayısıyla iletişim ve haberleşme alanlarında başarı ile görev yapabilir. Detayları çok iyi gözlemler. Ayrıntıları göz ardı etmez. Bu özelliği ile zekası birleşince kolayca problemlerin üstesinden gelen bir insan ortaya çıkar.

İkizler burcu erkeği iş hayatında zor bir karaktere sahiptir ve bunu çalışma arkadaşlarına da yansıtır. İkizler ve Kova burçları ile ortak bir çalışma yürütebilir. Onlarla iyi bir ekip oluşturabilir. Ancak kendisi ile benzer bakış açısına sahip olduğu Başak burcu ile ortak projelerde uzlaşma sağlayamaz. İkizler ve Başak’ın bir arada olduğu iş ortamında zaman zaman anlaşmazlıklar yaşanabilir.

Kadınının;

İkizler burcu kadınının yöneticisi zekayı temsil eden Merkür’dür. Çok üretken ve meraklı bir yapısı vardır. Araştırmayı sever, analitik düşünme yeteneği gelişmiştir. Özellikle üretken, detaycı ve meraklı kişiliğinden dolayı iyi bir avukat, gazeteci, yazar veya bilim adamı olabilir.

Çok iyi bir denetleyici ve yönetici olabilir. Özellikle devlet kurumlarında üst düzey idareci olarak çalışabilir. Denetleyici özelliğinden dolayı müfettişlik yapabilir.

İkizler kadını iyi bir yönetici olabilir. Çünkü detayları iyi gözlemlediği için idare ettiği kurumdaki hiçbir ayrıntıyı gözünden kaçırmaz. Özellikle saha çalışmalarında çalışanlarının performansını çok iyi gözlemleyip değerlendirebilir. Bu özelliği de onu iş hayatında daha başarılı kılar. Duyguları ve ruh hali çok değişkendir. Bu özelliği ile çalışanlarını motive edebilir. Ancak aynı özellikten dolayı çalışanlarının moralini de bozabilir.

İkizler burcu kadını çok çalışkandır. Aynı zamanda çok da zekidir. Bu ikisi bir araya geldiğinde ortaya çok başarılı bir iş kadını çıkar. Birçok projeyi tek başına yürütebilir. Özellikle bireysel olarak hareket ettiği işlerde çok başarılıdır. Ancak ortak işlerde zaman zaman problem yaşayabilir. Çünkü değişken ruh halinden dolayı bir gün yaptığı diğer gün yaptığıyla çelişebilir. Bu da ortağını rahatsız edebilir. Dolayısıyla ortak işlerde ona anlayış gösterebilecek kişi veya kişilerle çalışması gerekir. Aksi halde bir takım problemler baş gösterebilir.

İkizler burcu kadını kendisi gibi hava grubundan olan Kova ve Terazi burçları ile uyumlu bir şekilde çalışabilir.  Çünkü aynı mantığa ve aynı yaklaşım şekline sahiplerdir. Bu nedenle Terazi ve Kova burçları ile iyi bir takım arkadaşı olabilir. Onlarla ortak projelerde yer almaktan keyif alır. Keyif aldığı işlerde de son derece verimli olur.

İkizler burcu kadınının iş hayatında anlaşamayacağı burçlar ise gizli liderlik özelliğine sahip olan Koç, Aslan ve Balık’tır. Onlarla sık sık zeka ve fikir çatışmasına girebilir. Zira İkizler kadını duygu ve düşüncelerini çok rahat bir şekilde ifade ettiği için rahatsız olduğu hususları da içine atmaz. Bu da gizli liderlik özelliği olan Balık, Koç ve Aslan ile polemiğe girmesine sebep olur.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*